Tipy na výlety v okolí hradu Kašperk

Pustý hrádek

Cca 400m východně od hradu se nachází zbytky předsunutého opevnění hradu zvaného Pustý hrádek. Toto místo je výše položené než samotný hrad (924 m n. m. ), proto je z něho krásný výhled nejen Šumavu, ale i na samotný hrad Kašperk.

Kašperské Hory

Královské město, které se nachází přibližně 3 km od hradu Kašperk. Z hradu můžete dorazit do tohoto krásného městečka nejen autem, ale i pěšky po modré čtyřkilometrové naučné stezce „Na Kašperk jinak“ nebo po zelené tříkilometrové trase. Město Kašperské Hory nabízí turistům jak zábavu, tak i možnost dozvědět se něco nového např. formou komentovaných prohlídek. Co vše je možné shlédnout a zažít v Kašperských Horách naleznete na www.kasphory.cz .

Rozhledna na Sedle

Necelé 4 km je od hradu Kašperk vzdálená rozhledna na Sedle. Jedná se o volně přístupnou rozhlednu s krásným výhledem nejen na hrad Kašperk, ale i Šumavu a Pošumaví. Přístup k rozhledně je pouze pěšky. Autem se můžete přiblížit nejblíže do Albrechtic k Penzionu pod Sedlem, odkud je k rozhledně příjemná procházka 1,5 km.

Stezka strážců hranic

Naučná, zeleně značená stezka po linii lehkých vojenských opevnění, tzv. řopíků, vás zavede údolím Zlatého potoka do Řetenic, kde stoupá po úbočí hory Ždánov až na louku zmizelé osady stejného jména a odtud dále přes Pustý hrádek na hrad Kašperk. Závěrečná část okruhu vás zavede k řopíkům nad osadou Tuškov, kde se otáčí zpět do Kašperských Hor. Celá trasa je dlouhá 19,5 km, které lze zkrátit napojením se na jinou stezku. Veškeré stezky města Kašperkých Hor naleznete zde.

Cestou zlatokopů

Cestou zlatokopů je název pro 7,5 kilometrů dlouhou naučnou stezku vycházející z města Kašperské Hory. Stezka provází jádrem nejvýznamnějšího zlatonosného revíru předhusitských Čech s četnými památkami dolování od 14. do 20. století. Stezka je doplněna informačními panely.

Zahrajte si turistickou geolokační hru Geofun – Zlatokopkou v Kašperských Ho­rách