Občerstvení

Na Kašperku si můžete vybrat ze široké nabídky občerstvení a příjemně si posedět přímo v areálu hradního nádvoří s vyhlídkou na vrcholové partie centrální Šumavy.

Z pokrmů pro vás máme Kejnické klobásy, grilovaný hermelín s brusinkami, párek v rohlíku, hranolky nebo burgr z trhaného vepřového masa. K zakousnutí pro je pro vás vždy něco z výběru slaného pečiva z pekařství Rendl ze Sušice.

Na čepu na vás čeká příjemný výběr piv spjatých se Šumavou. Naší specialitou je originální výčepní pivo Šplhavec 10° uvařené v Kašperskohorském pivovaru, a to výhradně pro hrad Kašperk. Název piva ostatně odkazuje na bájné hradní strašidlo. Dále to je vimperský ležák Král Šumavy nebo polotmavý Klostermann 13° ze Strakonic.

Z osvěžujících nealkoholických nápojů jsou nejpopulárnější limonády Šumavěnka, jež jsou k dostání v následujících příchutích: citronáda, cola mix, oranžáda, malina, višeň-jablko, grapefruit bez cukru nebo ledový čaj s broskví. V letních měsících pak přijde během výletu vhod široký výběr nanuků.

Z čepovaných nealkoholických nápojů se můžete těšit na Birell Pomelo & Grep. Pro osvěžení, ale v chladnějším počasí i na zahřátí, jistě oceníte čaje, výtečnou jablečnou šťávu ze Lhenic nebo mandlovou medovinu Z Podhradí.

Protože se snažíme co nejvíce šetřit životní prostředí, veškeré nápoje vám servírujeme ve skle, vratných plastových obalech s originálním potiskem nebo v originálních hrncích, do nichž můžete vedle čaje dostat třeba čerstvě praženou kávu z místní pražírny Rósta Kafe. Ke kávě pak pro vás máme v občerstvení vždy něco sladkého na zub.

Přijďte, užívejte si atmosféru středověkého šumavského hradu a ochutnejte ze široké nabídky jídel a nápojů přímo na nádvoří nejvýše položeného královského hradu v Čechách.

Přejeme Vám dobrou chuť :-)

Dle aktuálního nařízení vlády je nutný negativní výsledek PCR testu, antigenního testu, potvrzení o prodělání nemoci covid – 19 nebo ukončené očkování.