Občerstvení

Na Kašperku si můžete vybrat ze široké nabídky občerstvení a poté si příjemně posedět přímo v areálu hradního nádvoří, například s vyhlídkou na Velký Roklan (1453 m n. m.).

Z pokrmů pro vás máme oblíbené Kejnické klobásy, grilovaný hermelín s brusinkami, párek v rohlíku, sekanou v housce, příležitostně pak grilovaného pstruha z Annína nebo čerstvý kváskový chléb z hradní pece. K zakousnutí si nenechte ujít slané pečivo z pekařství Rendl ze Sušice.

Na čepu pro vás máme příjemný výběr piv spjatých se Šumavou, ať už z místního kašperskohorského pivovaru (Kašperk 10°, Šibeničák 12°), vimperského Krále Šumavy 12° nebo oblíbeného polotmavého Klostermanna 13° ze Strakonic.

Z osvěžujících nealkoholických nápojů jsou nejpopulárnější limonády Šumavěnka, jež jsou na hradě k dostání v následujících příchutích: cola mix, oranžáda, malina, višeň-jablko, grapefruit bez cukru, ledový čaj s broskví a džus v nezvyklé kombinaci jablko s mrkví.

Z čepovaných nealkoholických nápojů se můžete těšit na Birell Pomelo & grep. Pro osvěžení, ale v chladnějším počasí i na zahřátí jistě oceníte výtečnou jablečnou šťávu ze Lhenic nebo mandlovou medovinu Z Podhradí.

Protože se snažíme co nejvíce šetřit životní prostředí, veškeré nápoje vám servírujeme ve vratném skle nebo v originálních hrncích, do nichž můžete vedle čaje dostat třeba čerstvě praženou kávu z místní pražírny Rósta Kafe. Ke kávě pak pro vás máme v občerstvení vždy něco sladkého na zub.

Přijďte, užívejte si atmosféru středověkého šumavského hradu a ochutnejte ze široké nabídky jídel a nápojů přímo na nádvoří nejvýše položeného královského hradu v Čechách.

Přejeme Vám dobrou chuť :-)