Kašpar na Kašperku

Již od roku 2001 hrad Kašperk pořádá pro návštěvníky vždy v létě různá divadelní představení spolku Kašpar z Divadla v Celetné. Mohli jsme tak zde pod hvězdným nebem vidět například hry Williama Shakespeara (Richard III., Othello, Romeo a Julie, Macbeth) nebo Edmonda Rostanda (Cyrano). V letech 2017–2019 na nádvoří Kašpaři hráli Rozmarné léto od Vladislava Vančury.

V dubnu a květnu 2022 otevíráme obnovenou komorní scénu v podsklepení hradního purkrabství. Jsou pro Vás připraveny hry Kráska z Leenane, Lebka z Connemary a Kytice.

V létě 2022 se můžete v prostorách bývalého paláce těšit na to nejlepší z dosavadní tvorby Spolku Kašpar, v červenci a srpnu na Vás čekají následující představení: Růže pro Algernon, Romeo a Julie, Macbeth a Cyrano.

Již od roku 2001 hrad Kašperk pořádá pro návštěvníky vždy v létě různá divadelní představení spolku KašparDivadla v Celetné . Mohli jsme zde vidět pod hvězdným nebem hry Williama Shakespeara Othello, Romeo a Julie nebo od Edmonda Rostanda hru Cyrano. V roce 2017 se na hradě Kašperk hrála premiéra novely Vladislava Vančury Rozmarné léto.

V roce 2020 se spolek Kašpar navrátil na scénu do prostor bývalého hradního paláce, kde se odehrál Macbeth od Williama Shakespeara v režii Jakuba Špalka. I pro rok 2021 pro vás připravujeme shakespearovské hry, jež se znovu odehrají v unikátním prostředí mezi hradními věžemi.