Divadelní spolek Pachmajr

Něco málo o nás…

Spolek Pachmajr vznikl jako výsledek dlouhodobé prokrastinace a lenosti přijít s kvalitním programem pro Velikonoce roku 2015. Prvním impulzem tedy byla absence kvalitní kultury a rámcová znalost českých dějin, konkrétně středověké hry Mastičkář. Po dlouhém přemýšlení bylo rozhodnuto, že to je to, co hledáme. Principál hradu Kašperk a pozdější kastelán spolku Pachmajr začal tedy s hledáním kvalitního obsazení. Bohužel nebyl nikdo talentovaný po ruce, a tak se začalo střílet do vlastních řad a všichni dobrovolníci, které principál sám určil, dostali svou roli. Ovšem někoho, kdo umí alespoň trochu hrát, jsme přece jen potřebovali, a tak jsme hledání rozšířili na přilehlé okolí a za krátko bylo hotovo.

Spolek Pachmajr doposud s úspěchem uvedl následující hry: Mastičkář, Fraška o kádi, Posel z ráje a Hra veselé Magdalény

Bez zbytečného ztrácení času zkoušením jsme na jaře 2015 uvedli premiéru Mastičkáře. Po velkolepém úspěchu, kdy polovina diváků byla nadšena a ten druhý alespoň zatleskal, jsme hnáni touhou po prknech která znamenají svět, uvedli druhý kus, opět stejně kvalitní, Hru veselé Magdalény.

Z celého našeho širokého repertoáru je patrné, že se náš divadelní soubor zaměřuje na znovuoživení původních česky psaných her, jejichž názvy si možná někteří z nás pamatují alespoň jako školní učivo. My se však rozhodli rozkrýt, co je za tím, čím se lidé ve středověku bavili, co kritizovali, co je dokázalo dohnat až k pláči. A že vás naše představení doženou až k pláči…