Dny šumavského trojhradí

Oslavte s námi Den otců!

Nadcházející Dny šumavského trojhradí jsou společnou a pravidelnou akcí hradů Velhartic, Rabí a Kašperku. Tentokrát jsme nesměřovali k jednotícímu historickému tématu, nýbrž se rozhodli využít termínů 17. a 18. června k připomenutí Dne otců, a nazvali akci symbolicky „Táto, vezmi nás na hrad!“. Všechny tři šumavské hrady v ten víkend nabídnou program zejména pro rodiny s dětmi.

V sobotu 17. 6. uvítáme na nádvoří hradu Kašperk skupiny scénického šermu Sordem a Žehart, jež doprovodí svou působivou podívanou akrobaté Aventyr. Program bude nepřetržitě probíhat od 11.00 do 16.30 hod. v horní části nádvoří. Vstup na nádvoří bude dočasně zpoplatněn.

Pro oba dny Dny šumavského trojhradí rovněž chystáme Dobrodružné výpravy do hradu, jež jsou určeny dětem ve věku 7 – 13 let. Interaktivní prohlídka pro děti, při níž je jejich průvodce Karel, doprovázen svým věrným druhem, zbrojnošem Filipem, provede hradem Kašperk. Nechá je nahlédnout do historie nejen hradu samotného. Stejně jako kdysi mladý Karel, budoucí král český, se budou moci přiučit něco z dovedností a zábav středověkých. Jakými byla například střelba z kuše a luku, šerm mečem, ale též tanec, či psaní na skriptoriu a další kratochvíle. Prohlídky probíhají v sobotu i v neděli od 10.30, 12.30 a 14.30 hod. Rezervaci vstupenek zájemci uskuteční pohodlně online z webu www.kasperk.cz.