Den hudby na hradě Kašperk

Středověká hudba mezi hradními zdmi.

Středověká muzika, řemeslné dílničky i zajímavosti ze dřeva. Víte například, co je to hůkadlo? Nejen to se dozvíte a prožijete v sobotu na hradě Kašperk! A pro nejmenší návštěvníky jsou navíc připravené dvě interaktivní dětské prohlídky v 11:30 a 13:30, na které si můžete koupit vstupenky i online . Při nákupu vstupenek online se prosím ujistěte, že na kartě „Prohlídky“ máte v kalendáři zvolený správný den, tzn. 22. června.

V rámci Dne hudby na Kašperku kromě klasických prohlídek vystoupí na hradním nádvoří hudební skupina Bakchus, která se specializuje především na hudbu 12. – 16. století, ale nejsou jim cizí ani ostatní hudební žánry (např. klasická hudba, jazz a další). Členové hudební skupiny Bakchus hrají na repliky středověkých hudebních nástrojů, jako jsou např. dudy, šalmaje, kvintera, zvířecí rohy nebo loutna.

Bakchus vystoupí 4× denně na hradním nádvoří a díky velmi dobré akustice bude skupina hrát a zpívat bez nazvučení, tzv. unplugged.

Další zajímavostí na hradním nádvoří budou ukázky z expozice Návštěvnického centra Dřevák z Modravy, která se zabývá zpracováním a využíváním dřeva. Návštěvníci uvidí např. **tajemný šumavský hudební nástroj „hůkadlo“ **nebo si budou moci vyzkoušet kvalitu tónu vyprodukovaného hudebním nástrojem s ozvučenou deskou vyrobenou ze dřeva s kazem (sukem), normálního dřeva a rezonančního dřeva.

Ve dvou řemeslných dílničkách na návštěvníky čekají ukázky, jak vznikají hudební nástroje (např. píšťalky nebo flétničky). Sami si pak můžou jednoduchý hudební nástroj vyrobit pod dohledem rodiny Markovy z Kašperských Hor.

Na hradě budou samozřejmě probíhat i komentované prohlídky:

Život na hradě – 10:30, 11:15, 12:00, 13:00, 13:30, 14:00, 15:00, 15:30, 16:00

Stavba hradu – 12:30, 14:30, 16:00

Interaktivní dětské prohlídky – 11:30 a 13:30

Akce se koná u příležitosti Evropského dne hudby a vstup na nádvoří je v tento den placený. V případě zakoupení vstupenky na prohlídku je vstup na nádvoří a tedy i celou akci zdarma.